Kancelaria parafialna

Czynna:
- od poniedziałku do piątku:
  8.30 – 9.30 i 17.00 – 17.45
  (w okresie zimowym: 16.00 – 16.45)
- w soboty od 9.00 do 10.00

Nieczynna:
- w święta i uroczystości kościelne
- w pierwsze piątki miesiąca (po południu)
- w czasie rekolekcji parafialnych
- w Wigilię Bożego Narodzenia i Triduum Paschalne

Msza święta w niedzielę:
          w kościele parafialnym o godz.: 7.30; 10.00; 12.00; 18.00 /17.00 w okresie zimowym/
          w kaplicach: 8.30 Tarkawica
                             9.00 Talczyn
                             9.00 Giżyce
                       

Msza święta w dni powszednie
         w kościele parafialnym o godz.: 7.00; 7.45, 18.00 /17.00 w okresie zimowym/.

Adres:
Pl. Księżnej Anny Jabłonowskiej 15
21-150 Kock
tel. 81/859-14-02

e-mail: parafiakock@op.pl

Numer konta:
73 8046 0002 2010 1270 1100 0002

20 kwietnia 2018

Wizyta Wyższego Seminarium Duchownego

Wizyta Wyższego Seminarium Duchownego Zobacz zdjęcia

W czwartek 19 kwietnia gościliśmy w naszej parafii alumnów Wyższego Seminarium Duchownego z Siedlec wraz z księdzem Rektorem ks. Piotrem Paćkowskim i Ojcem duchownym ks. Maciejem Majkiem. Wizyta siedleckiego seminarium była okazją do wspólnej modlitwy o powołania do kapłaństwa i wyrazem wdzięczności wspólnoty seminaryjnej dla naszej parafii za wspieranie tej uczelni modlitwami i ofiarami.

Przybyli goście obejrzeli muzeum parafialne zapoznając się z historią parafii Kock, po czym poprowadzili nabożeństwo Via lucis, czyli Drogi Światła, powstałej we Włoszech w 1988 roku w rodzinie salezjańskiej. Inspiracją do jej powstania były freski z katakumb św. Kaliksta w Rzymie przedstawiające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, który przechodzi z ciemności do światła. W nabożeństwie Via lucis wspominamy centralne wydarzenie naszej wiary, czyli zmartwychwstanie Chrystusa. Jest ono okazją do tego, by okazać naszą radość paschalną we wspólnocie uczniów Chrystusa. Dzięki niemu możemy uświadomić sobie, że przez chrzest przeszliśmy z ciemności grzechu do światła łaski.

Centralnym punktem była Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił Ksiądz Rektor. Asystę liturgiczną i oprawę muzyczną przygotowali klerycy naszego seminarium.

Po zakończonej Mszy Świętej wszyscy udali się na przygotowany poczęstunek. Odjeżdżając do seminarium alumni wraz z moderatorami udali się na grób Berka Joselewicza i gen. Franciszka Kleeberga, gdzie pomodlili się za poległych w obronie Ojczyzny i złożyli wieniec.

Bogu niech będą dzięki za dar Eucharystii – chleba życia, który jest rozdzielany przez ręce kapłanów!  

x. Dariusz

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
37 0.049645185470581